Hoppa till sidans innehåll

Startlista


Rallarsvängen 2007 to 2008-01-10 19:09
Startlista skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

    Bricka      Nr. lapp       Namn                    Klubb                    Start 


H75  (4)               

    302556                     Stig Wäppling           Tegs SK               11:00:00 
    403494                     Olle Nordzell           Högåkers OK           11:03:00 
    227705                     Martin Norgren          Lycksele IF           11:06:00 
     36138                     Folke Lundström         Hökmarks IF Gnistan   11:09:00 



H70  (5)               

    262936                     Gunnar Timner           Umeå OK               11:12:00 
    262973                     Jan-Erik Holmstedt      Skellefteå OK         11:15:00 
    262949                     Sven-Erik Lundgren      Umeå OK               11:18:00 
    226247                     Jim Widmark             Högåkers OK           11:21:00 
    208157                     Sten Ericson            OK Branten            11:24:00 



H65  (9)               

    262225                     Göran Enqvist           Skellefteå OK         10:59:00 
    261563                     Roland Karlsson         Skogslöparna          11:02:00 
    209010                     Bernt Bölenius          OK Branten            11:05:00 
    362531                     Bo Jonsson              Boliden FFI           11:08:00 
    403498                     Åke Berglund            Högåkers OK           11:11:00 
    204979                     Kurt Andersson          Enebybergs IF         11:14:00 
    402806                     Thure Jacobsson         Robertsfors IK        11:17:00 
    405182                     Hans Ferdén             Umeå OK               11:20:00 
     37099                     Bernt Lindgren          Skellefteå OK         11:23:00 



H60  (14)              

     25067                     Håkan Eleblad           Lycksele IF           11:27:00 
    302491                     Åke Lindberg            IFK Umeå              11:29:00 
    306644                     Lennart Lindberg        Umedalens IF          11:31:00 
    262955                     Daniel Andersson        Umeå OK               11:33:00 
    302555                     Kjell Hemmyr            Tegs SK               11:35:00 
    353086                     Olle Örberg             Stöcksjö IS           11:37:00 
     19785                     Kjell Martinsson        Umeå OK               11:39:00 
    408754                     Ove Vesterberg          Lycksele IF           11:41:00 
    259249                     Karl-Henrik Lindmark    Robertsfors IK        11:43:00 
    306640                     Göran Cedervall         Umedalens IF          11:45:00 
     19780                     Mats Klingvall          Umeå OK               11:47:00 
    302559                     Torbjörn Yttergren      Tegs SK               11:49:00 
    302569                     Signar Eriksson         Stöcksjö IS           11:51:00 
    262945                     Lennart Forsberg        Umeå OK               11:53:00 



H55  (14)              

    302574                     Håkan Örberg            Stöcksjö IS           11:01:00 
    302578                     Ernst Brändström        Stöcksjö IS           11:03:00 
    306624                     Anders Jeppsson         Umedalens IF          11:05:00 
    302573                     Dag Österlund           Stöcksjö IS           11:07:00 
     37965                     Per Sundin              Skogslöparna          11:09:00 
    261472                     Martin Lundmark         Långvikens OK         11:11:00 
     19777                     Håkan Eriksson          Umeå OK               11:13:00 
    302492                     Christer Wahlberg       IFK Umeå              11:15:00 
    405188                     Gunnar Tiger            Umeå OK               11:17:00 
    259324                     Anders Windling         Härnösands OK         11:19:00 
    262950                     Tommy Nilbrink          Umeå OK               11:21:00 
    302567                     Mats Strandberg         Stöcksjö IS           11:23:00 
    262952                     Thomas Eriksson         Umeå OK               11:25:00 
    246780                     Bo Persson              Husums IF OK          11:27:00 



H50  (9)               

    560306                     Tjelvar Otterbjörk      Umeå OK               10:00:00 
     36598                     Björn Sandström         Umeå OK               11:02:00 
     19786                     Anders Fries            Umeå OK               11:05:00 
    262948                     Björn Johansson         Umeå OK               11:08:00 
    330534                     Stefan Lindgren         Högåkers OK           11:11:00 
    306470                     Lennart Karlsson        Umeå OK               11:14:00 
     19771                     Clas Fries              Umeå OK               11:17:00 
    530401                     Ulf Franzén             Umeå OK               11:20:00 
    408761                     Anders Bergström        IFK Umeå              11:23:00 



H45  (7)               

    581018                     Jonas Peterson          IFK Umeå              11:17:00 
    405175                     Tom Korsman             Umeå OK               11:20:00 
    353046                     Hans-Erik Carlborg      IFK Umeå              11:23:00 
    259042                     Mats Walheim            Robertsfors IK        11:26:00 
    262946                     Per Engman              Umeå OK               11:29:00 
    227138                     Per Lindgren            Skellefteå OK         11:32:00 
    259379                     Mikael Yngvesson        Robertsfors IK        11:35:00 



H40  (2)               

     25064                     Jan Forsberg            Bjurholms IF          11:01:00 
    306481                     Roger Karlsson          Umeå OK               11:04:00 



H21 LÅNG  (            

    306625      179            Johan Jeppsson          Umedalens IF          10:48:00 
    231317      180            Jeff Lewis              Umeå OK               10:51:00 
    860518      101            Lukas Peterson          IFK Umeå              10:54:00 
    769921      102            Peter Hemmyr            IFK Umeå              10:57:00 
     37973      103            Anders Sundin           Skogslöparna          11:00:00 
     17029      104            Pär Lundgren            Skellefteå OK         11:03:00 
    780723      105            Stefan Sjölund          Skogslöparna          11:06:00 
    771118      106            Tobias Eliasson         Sundsvalls OK         11:09:00 
     38826      107            Jakob Nilsson           IFK Umeå              11:12:00 



H21  (2)               

    227348      108            Marcus Andersson        Enebybergs IF         11:01:00 
    353687      109            Stefan Nilsson          Högåkers OK           11:04:00 



H18 LÅNG  (            

    259381      110            Magnus Yngvesson        Robertsfors IK        11:18:00 
    302264      111            Mats Wållberg           Tväråbäcks IK         11:20:00 
    917009      112            Karl Walheim            Robertsfors IK        11:22:00 



H16  (6)               

    353603      113            Jonas Sundell           Umeå OK               11:26:00 
    226550      114            Johan Korsman           Umeå OK               11:28:00 
     19775      115            Niklas Fries            Umeå OK               11:30:00 
    306631      116            Sergey Forsberg         Umedalens IF          11:32:00 
    353606      117            Olov Johansson          Umeå OK               11:34:00 
    226520      118            Isak Lundgren           Umeå OK               11:36:00 



H14  (3)               

     25075      119            Isak Forsberg           Bjurholms IF          11:12:00 
    353675      120            Kalle Georgsson         Vännäs OK             11:14:00 
    353686      121            André Karlsson          Vännäs OK             11:16:00 



H12  (5)               

    226593      122            Henrik E Johansson      Umeå OK               11:19:00 
    234445      123            Marcus Wiklander        Högåkers OK           11:22:00 
    353617      124            Magnus Fries            Umeå OK               11:25:00 
    234412      125            William Eriksson        Högåkers OK           11:28:00 
    402810      126            Sixten Walheim          Robertsfors IK        11:31:00 



H10  (2)               

    227172      127            Edvin Nilsson           Skellefteå OK         11:18:00 
    226129      128            Olle Norén              Vännäs OK             11:21:00 



D65  (5)               

    209072                     Britt Bölenius          OK Branten            11:19:00 
    262241                     Berit Lindgren          Skellefteå OK         11:22:00 
     42305                     Gudrun Klaveness        Vittjärvs IK          11:25:00 
    403497                     Gerd Berglund           Högåkers OK           11:28:00 
     47228                     Anne-Marie Byström      Sidensjö IK           11:31:00 



D60  (3)               

    245852                     Britt-Marie Johansson   Stöcksjö IS           11:30:00 
     37981                     Lena Timner             Umeå OK               11:33:00 
     12592                     Gullevi Svensson        Skogslöparna          11:36:00 



D50  (4)               

    205453                     Ulla-Britt Sundin       Skogslöparna          10:59:00 
    403499                     Christina Lindqvist     Högåkers OK           11:02:00 
    403480                     Marita Wikner           Högåkers OK           11:05:00 
    306471                     Britt Karlsson          Umeå OK               11:08:00 



D45  (6)               

    590513                     Tina Peterson           IFK Umeå              10:57:00 
    264302                     Ingela Johansson        Umeå OK               11:00:00 
    259202                     Eva Walheim             Robertsfors IK        11:03:00 
    226546                     Kajsa Hedin             Umeå OK               11:06:00 
     19787                     Agneta Fries            Umeå OK               11:09:00 
    234977                     Anita Lundmark          IFK Umeå              11:12:00 



D40  (4)               

    264306                     Anna Karin Nilsson      Umeå OK               11:09:00 
    405187                     Helena Näs              Umeå OK               11:12:00 
    259387                     Helena Königsson        Robertsfors IK        11:15:00 
    354275                     Ulla Widmark            Umedalens IF          11:18:00 



D35  (2)               

    306479                     Anna Maria Ingvarsson   Umeå OK               11:10:00 
    306629                     Vera Forsberg           Umedalens IF          11:13:00 



D21 LÅNG  (            

     19772      129            Elisabeth Fries         Umeå OK               11:02:00 
    205441      130            Camilla Sjöberg         IFK Umeå              11:05:00 
    860826      131            Emma Isaksson           Skogslöparna          11:08:00 
    780220      132            Åsa Lindqvist           Umeå OK               11:11:00 
    830505      133            Anna Lampinen           IFK Umeå              11:14:00 



D20 LÅNG  (            

    245815      134            Fanny Linderborg        Skellefteå OK         11:01:00 
    306383      135            Sara Bergström          IFK Umeå              11:04:00 
    306630      136            Anna Forsberg           Umedalens IF          11:07:00 
    405176      137            Karin Korsman           Umeå OK               11:10:00 
    347344      138            Elin Karlsson           Lycksele IF           11:13:00 



D16  (4)               

    227790      139            Alicia Walheim          Robertsfors IK        11:01:00 
    925863      140            Sara Nilsson            Skellefteå OK         11:04:00 
    227708      141            Frida Vesterlund        Robertsfors IK        11:07:00 
    924841      142            Frida Nilsson           Skellefteå OK         11:10:00 



D14  (2)               

    353611      143            Linda Eriksson          Umeå OK               11:22:00 
    353618      144            Sofia Nilsson           Umeå OK               11:25:00 



D12  (5)               

    347358      150            Hanna Georgsson         Vännäs OK             11:03:00 
    362332      145            Djanet Beraki           Umeå OK               11:10:00 
    353672      146            Lisa Andersson          Vännäs OK             11:13:00 
    353619      147            Stina Nilsson           Umeå OK               11:16:00 
    209809      148            Emma Wallenå            Högåkers OK           11:19:00 



D10  (6)               

    259361      149            Rut Beraki              Umeå OK               11:00:00 
    227722      151            Klara Yngvesson         Robertsfors IK        11:06:00 
    245808      152            Rebecka Lundgren        Skellefteå OK         11:09:00 
    347074      153            Tove Norén              Vännäs OK             11:12:00 
    302572      154            Oda Hedin               Umeå OK               11:15:00 
    344700      155            Vega Laudon             Vännäs OK             11:18:00 



U2  (4)     Start: 11: 

    347078      181            Markus Sjöström         Tväråbäcks IK         11:14:33 
    347001      178            Josef Henriksson        Tväråbäcks IK         11:15:24 
    347373      156            Jacob Lundin            Tväråbäcks IK         11:15:53 
    347403      157            Fredrik Sjöström        Tväråbäcks IK         11:16:26 



U1  (19)    Start: 11: 

    344698      163            Alma Laudon             Vännäs OK             10:59:40 
    347304                     Ida Georgsson           Vännäs OK             10:59:44 
    353677      161            Alva Lövgren            Vännäs OK             11:00:00 
    347321      166            Sofia Claesson          Vännäs OK             11:00:00 
    347458      167            Johanna Ekholm          Vännäs OK             11:00:00 
    347217      170            Hanna Nyman             Vännäs OK             11:00:00 
    245809      171            Lovisa Lundgren         Skellefteå OK         11:00:00 
    229992      172            Elin Ingvarsson         Umeå OK               11:00:00 
    347118      169            Moa Johansson           Vännäs OK             11:02:15 
    226383      162            Mirjam Nilsson          Vännäs OK             11:02:26 
    347366      160            Victor Gustafsson       Vännäs OK             11:02:40 
    347098      159            Iza Gustafsson          Vännäs OK             11:02:42 
    226234      165            Kristina Fridman        Vännäs OK             11:03:38 
    347306      168            Ida Johansson           Vännäs OK             11:04:12 
    347108      174            Albin Björnudd          Tväråbäcks IK         11:05:32 
    347374      177            Alexander Olsson        Vännäs OK             11:07:51 
    226529      173            Emmy Ingvarsson         Umeå OK               11:09:07 
    226128      164            Jenny Wegebro           Vännäs OK             11:11:06 
    253858      158            Lydia Johansson         Umeå OK               11:19:02 



INSKOLNING  Start: 11: 

    345321      176            Magdalena Nilsson       Högåkers OK           10:58:12 
    209832      175            Emma Hansson            Högåkers OK           11:00:06 
    234844                     Emmy Helmersson         Högåkers OK           11:17:01 



Öppen 1  (5            

    347435                     Jason Smeith            Vännäs OK             10:45:03 
    302506                     Marja Degerlund         Vännäs OK             10:45:05 
     19774                     Stefan Fries            Umeå OK               10:52:45 
    262947                     Josefin Engman          Umeå OK               11:22:16 
    347500                     Maria Engman            Umeå OK               11:22:21 



Öppen 2  (3            

    353614                     Marlene Karlsson        Umeå OK               11:04:36 
    259266                     Mimmi Windling          Härnösands OK         11:11:14 
    209849                     Lisbeth Henriksson      Tväråbäcks IK         11:19:31 



Öppen 4  (3            

    403482                     Amy Häggkvist           Högåkers OK           11:11:09 
    347380                     Hans-Olov Henriksson    Tväråbäcks IK         11:19:26 
    417571                     Nils Helmersson         Högåkers OK           11:54:46 



Öppen 7  (7            

    227704                     Anders Jonsson          Robertsfors IK        10:53:26 
    302557                     Eva Hemmyr              Tegs SK               10:56:21 
    259323                     Martin Lindmark         Robertsfors IK        11:00:11 
     38560                     Egon Frödin             Högåkers OK           11:09:04 
    229789                     Anna Sjöstedt           Umeå OK               11:22:58 
    209876                     Anneli Bäckström        Högåkers OK           11:41:58 
    403496                     Maria Helmersson        Högåkers OK           11:43:54 



Öppen 8  (5            

    405186                     Olof Sandström          Umeå OK               10:35:45 
    347082                     Johan Fredriksson       Vännäs OK             11:01:00 
    229429                     Erik Johansson          Umeå OK               11:09:36 
    347022                     Jonas Westling          IKSU Multisport       11:26:06 
    347252                     Marie Häggström         IKSU Multisport       11:29:02 



Öppen 9  (5            

    264310                     Simon Nilsson           Bjurholms IF          11:06:44 
     64566                     Christian Bigler        Umeå OK               11:08:42 
     25063                     Simon Lidestav          Bjurholms IF          11:09:39 
     25069                     Per Strömgren           Bjurholms IF          11:12:09 
    347302                     Erik Albano             Vännäs OK             11:25:08 



Uppdaterad: 10 JAN 2008 19:38 Skribent: Jonas Fridman

 

Stort Tack till våra Sponsorer!

Klicka på bilden för länk till deras hemsidor!

Ica Supermarket i Vännäs

         Vännäs

 

 

 

Norralogo_pms

Postadress:
Vännäs OK - Orientering
Gunnar Kalén, Skogsvägen 32
91135 Vännäsby

Kontakt:
Tel: 093520348
E-post: This is a mailto link

Se all info